Ukryte marzenia


Co robisz, gdy jesteś sam/a w domu? Śpiewasz na cały dom? Ubierasz się w ulubioną sukienkę, którą miałaś na sobie może raz w życiu, a Twój przedpokój staje się wybiegiem? Robisz sobie szalony makijaż, w którym nigdy się nie pokażesz, ponieważ mógłby Cię wyróżnić z tłumu? Może po prostu oglądasz głupie komedie, do których nie przyznajesz się w towarzystwie? Słuchasz disco polo? I cała masa innych rzeczy. O czym myślisz przed zaśnięciem?
Ile mamy marzeń, pasji, o których wolimy nie mówić, bo boimy się reakcji innych? No ile?

Ile razy rezygnujemy z czegoś tyko po to żeby nie być innym, żeby nie zwracać na siebie uwagi, żeby nikt się "nie przyczepił"?
Dziś mówię temu stop. Weźmy kartkę papieru i napiszmy wszystkie te "szalone marzenia", te "dziecinne", "bezsensowne", "głupie", "naiwne".
To one tworzą to kim jesteśmy a nie "dobra praca, wymarzony dom i dzieci". Nie chodzi o to, że tego nie pragniemy, ale o wiele łatwiej jest mówić o tym co oczywiste i proste.
Dajmy sobie trochę odwagi, bądźmy dziś kim zawsze chcieliśmy, starajmy się choć w części spełnić nasze sny.
Jedyną rzeczą, która nas powstrzymuje jesteśmy my, sami naznaczamy sobie jakieś bezcelowe granice. Bądźmy dziś wolni.

Komentarze

 1. Zbyt wiele jest takich marzeń i zbyt wiele razy z nich rezygnujemy. Sama łapię się na tym, że mocno je w sobie chowam, bo przecież "po co się z nimi afiszować...?" - chyba rzeczywiście należy to zmienić!

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzisiaj wybiegnę z domu i będę się uśmiechać do ludzi. Zawsze się tego krępowałam, że ludzie uznają mnie za jakąś wariatkę, ale może o to chodzi? Kocham uśmiechać się do ludzi. Dziś to zrobię.
  Masz rację, to my hamujemy siebie przed zrobieniem tego, czego naprawdę chcemy. Ludzie mówią, że strach siedzi w głowie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Miejmy odwagę marzyć! Marzenia to jeden z ważniejszych elementów życia więc nie bójmy się ich.
  Pozdrawiam
  E.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja jutro stworzę swoje własne, nowe państwo.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

♥ Jeżeli zauważyłeś/aś jakiś błąd - pisz od razu!
♥ Jeśli masz jakieś pytanie - śmiało pytaj!
♥ Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze, są ona dla mnie niezwykłą motywacją do dalszego pisania.

Popularne posty z tego bloga

Filmowy TAG

Nie lubię czytać książek